Aktualności

Uroczyste otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w SPZOZ w Wieluniu

W dniu 18 marca 2023 r. w wieluńskim szpitalu uroczyście otwarto nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy.

unia europejska dofinansowanie logotypy


UROCZYSTE OTWARCIE SZPITALNEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO W SPZOZ W WIELUNIU

W dniu 18 marca 2023 r. w wieluńskim szpitalu uroczyście otwarto i poświęcono nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. SOR zlokalizowany jest obecnie w głównej części szpitala, blisko pracowni tomografii komputerowej oraz RTG, a także bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii oraz zabiegowych oddziałów szpitalnych.
Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu pn.: „Zakup aparatury medycznej i wyposażenia oraz przebudowa części pomieszczeń SOR w Wieluniu”. W ramach projektu wykonano:

Roboty budowlano - adaptacyjne na SOR:

Roboty trwały nieco ponad rok, głównym wykonawcą robót było konsorcjum firm: Częstobud oraz Budopol. Rozbudowano istniejące pomieszczenia wysokiego parteru pawilonu głównego budynku /po byłym laboratorium/ dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Powierzchnia całkowita zakresu przebudowy wynosi: 648 m². Dodatkowo wybudowano nowy, dwukondygnacyjny budynek podjazdu dla karetek wraz z rampami podjazdowymi- dla pacjentów transportowanych przez specjalistyczne środki transportu sanitarnego. Powierzchnia całkowita zakresu rozbudowy budynku wynosi: 216 m² + dwie rampy podjazdowe o powierzchni ogólnej 425 m². Na dolnej kondygnacji budynku o pow. użytkowej 122,5 m² znajdują się pomieszczenia techniczne, wentylatornia, źródła gazów medycznych: centralna sprężarkownia oraz stacja pomp próżniowych. Górną kondygnacją budynku o pow. użytkowej 177 m² przeznaczono dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Znajdują się w niej: miejsce do przyjęcia pacjenta z karetki, 2 łóżkowa izolatka z węzłem sanitarnym, dekontaminacja. W ramach robót budowlanych wykonano około 1400 m² nowych chodników, dróg dojazdowych i parkingów dla osób niepełnosprawnych oraz ambulansów sanitarnych. Dodatkowo wykonano awaryjne zasilanie szpitala i zamontowano nowy agregat prądotwórczy o mocy 400 KW.

Zakup sprzętu medycznego do SOR:
- kardiomonitor z modułami transportowymi- 4 szt.
- centrala monitorująca do kardiomonitorów - 1 szt.
- aparat do znieczulenia - 1 szt.
- aparat USG - 1 szt.

Celem realizacji Projektu jest wzmocnienie rozwoju społeczno-gospodarczego powiatu wieluńskiego poprzez podniesienie atrakcyjności regionu w efekcie podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Zwiększenie dostępności do usług zdrowotnych oraz ich jakości w efekcie zakupu nowoczesnego sprzętu wpłynie na poprawę wizerunku regionu. Działanie to będzie też wpływać na zwiększanie atrakcyjności inwestycyjnej - dostęp do nowoczesnych wysokiej jakości usług zdrowotnych.
Całkowita wartość projektu: 14 533 040,01 zł
Dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej: 5 787 989,10 zł
Dofinansowanie projektu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych / dotacja - Powiat Wieluński: 5 412 055,00 zł
Dofinansowanie projektu ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 / dotacja - Powiat Wieluński: 900 000,00 zł
Budżet Powiatu Wieluńskiego + budżet SPZOZ w Wieluniu: 2 432 995,91 zł

Na uroczystym otwarciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego spotkali się m.in.: poseł na Sejm Paweł Rychlik, dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu - Tomasz Matynia, wiceminister zdrowia Marcin Martyniak, przedstawiciele władz samorządowych oraz radni Powiatu Wieluńskiego i okolicznych gmin, Dyrekcja i pracownicy szpitala w Wieluniu.

- Udało nam się zrealizować tę inwestycję w stosunkowo szybkim czasie pomimo trudnej sytuacji gospodarczej - mówiła w sobotę podczas oficjalnego otwarcia SOR-u Anna Freus, Dyrektor SPZOZ w Wieluniu - Szpitalny Oddział Ratunkowy w strukturach szpitala funkcjonuje już od bardzo dawna. SOR w Wieluniu przyjmuje około 15 tysięcy pacjentów rocznie, co stanowi 20% mieszkańców powiatu wieluńskiego. Oczywiście, nie ma rejonizacji i tak naprawdę trafiają do nas pacjenci z różnych powiatów, w szczególności z powiatu wieruszowskiego i powiatu pajęczańskiego. W SOR-ze zatrudniamy 11 lekarzy, 16 pielęgniarek, 40 ratowników w tym 30 w zespołach wyjazdowych ratownictwa medycznego. Podczas uroczystości Dyrektor T. Matynia odczytał list okolicznościowy od Premiera Mateusza Morawieckiego, który następnie przekazał na ręce Dyrektor SPZOZ

- Chcę zaapelować zarówno do dyrekcji, jak i wszystkich pracowników, żeby ta idea była najwyższym nakazem dla każdego, kto przyjmuje pacjenta nie tylko na SOR, ale na każdym oddziale szpitalnym i w każdej poradni - podsumował Tomasz Matynia. Poseł Paweł Rychlik nadmienił, że realizacja takiej dużej inwestycji, jak modernizacja SOR nie byłaby możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony państwa oraz lokalnych władz samorządowych.

Fakt ten również podkreślił w swoich słowach Wiceminister Marcin Martyniak - Nie byłoby to możliwe, gdyby nie efekt synergii i współpracy na wszystkich poziomach - od pana premiera, przez ministerstwo zdrowia, wojewodę łódzkiego, marszałka województwa, aż po lokalnych samorządowców i wszystkich dobrych duchów tego szpitala.

Jest to bardzo ważne wydarzenie, poprawiające bezpieczeństwo medyczne mieszkańców powiatu wieluńskiego. Bardzo się cieszę, podobnie jak i wszyscy członkowie Zarządu Powiatu i radni z tego, że udało się wszystkie trudności przezwyciężyć i Szpitalny Oddział Ratunkowy przebudować i zmodernizować - dodał Marek Kieler, Starosta Powiatu Wieluńskiego.

Podczas oficjalnego otwarcia oddziału w nowej lokalizacji nie mogło oczywiście zabraknąć podziękowań dla osób zaangażowanych w projekt. Najwięcej wyrazów uznania i wdzięczności popłynęło w kierunku osób zaangażowanych w techniczne przygotowanie projektu, a także w kierunku Posła Pawła Rychlika. Warto bowiem przypomnieć, że inwestycja została zrealizowana przy ogromnym udziale środków zewnętrznych - unijnych i krajowych - w pozyskaniu których swój niemały udział miał właśnie Poseł Rychlik.

Następnie Dyrektor Anna Freus w towarzystwie zaproszonych gości: Starosty M. Kielera, Posła P. Rychlika, Dyrektora T. Matyni, Wiceministra M. Martyniaka dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. W dalszej części nastąpiło poświęcenie nowych pomieszczeń SOR-u przez kapelana szpitalnego Ojca Sławomira Borkiewicza z Klasztoru Franciszkanów w Wieluniu.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu przyszedł czas na zwiedzenie nowego oddziału ratunkowego.
Oprowadzał po nim zastępca dyrektora SPZOZ ds. medycznych - dr Wojciech Ordon.
Film SOR - SPZOZ w Wieluniu | CzęstobudWięcej informacji z uroczystości można znaleźć na następujących stronach internetowych:


wielun.naszemiasto.pl przejdź
info.wielun.pl przejdź
Radio Ziemi Wieluńskiej przejdźAutorem poniższych zdjęć jest Pan Grzegorz Nowak. Dziękujemy za udostępnienie.


ZDJĘCIA
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

"Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych na wykonywanie badań w zakresie diagnostyki oraz terapii obturacyjnego bezdechu sennego"

04.06.2024

"Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych na wykonywanie badań w zakresie diagnostyki oraz…

więcej


II Wiosenne Spotkanie z Interną

23.05.2024

Szanowni Państwo,
w dniu 13.04.2024 r odbyło się już II Wiosenne Spotkanie z Interną…

więcej


PARKING w SPZOZ w Wieluniu

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy poinformować, że w dniu 20.05.2024 zostanie uruchomiony system parkingowy…

więcej


Dzień Mamy - badanie cytologiczne

Drogie Panie,

Z okazji Dnia Mamy i w trosce o zdrowie i życie każdej z Was, ginekolodzy…

więcej


Poradnia Chirurgii Onkologicznej

Szanowni Państwo

Informujemy, iż w ramach działającej w SPZOZ w Wieluniu Poradni Chirurgii Onkologicznej

więcej


Nieodpłatna pomoc prawna

Starostwo Powiatowe w Wieluniu uprzejmie informuje, że zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnie 2015 r.…

więcej


12 MAJA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych
Życzymy dużo zdrowia, sukcesów w życiu osobistym
i…

więcej


Informacja o nowych godzinach pracy poradni chirurgii ogólnej

Informacja o nowych godzinach pracy poradni chirurgii ogólnej SPZOZ w Wieluniu.
 

więcej


"Konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie opisu badań TK, RM i RTG w systemie teleradiologicznym na rzecz SPZOZ w Wieluniu"

22.04.2024

Zamawiający SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert i uczestnictwa w konkursie poprzedzającym…

więcej


Ogłoszenie wyniku postępowania konkursowego ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych

16.04.2024

Dotyczy ”Konkursu ofert na świadczenie usług w zakresie opisu badań TK, RM i RTG w systemie…

więcej


II Wiosenne Spotkanie z Interną

09.04.2024

Szanowni Państwo,
Dyrekcja Szpitala pragnie poinformować o organizowanej przez Oddział Internistyczny…

więcej


"Konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie opisu badań TK, RM i RTG w systemie teleradiologicznym na rzecz SPZOZ w Wieluniu"

04.04.2024

Zamawiający SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert i uczestnictwa w konkursie poprzedzającym…

więcej


Wielkanoc

Zdrowych i radosnych
Świąt Wielkanocnych
obfitości na świątecznym stole,
smacznego jajka
oraz…

więcej


Praca poradni specjalistycznych oraz Rejestracji w dniu 29.03.2024

22.03.2024

Dyrekcja Szpitala pragnie poinformować, że w dniu 29 marca 2024 poradnie specjalistyczne, Rejestracja…

więcej


Ogólnopolski Dzień Walki
z Depresją

23.02.2024

Co roku 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Dzień ten ma na celu dostarczenie…

więcej


Polisomnografia

29.01.2024

Dyrekcja Szpitala pragnie poinformować, że od 1 stycznia 2024 roku w Samodzielnym Publicznym Zakładzie…

więcej


Konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach nocnej, świątecznej, ambulatoryjnej i wyjazdowej opieki zdrowotnej w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w SPZOZ w Wieluniu

12.01.2024

Dyrektor SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert i uczestnictwa w konkursie poprzedzającym zawarcie…

więcej


"Konkurs na udzielnie świadczeń zdrowotnych w zakresie kardiologii"

10.01.2024

Dyrektor SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert w konkursie na udzielanie świadczeń zdrowotnych…

więcej


Nowa Lokalizacja Poradni Rehabilitacyjnej

Szanowni Państwo,

Dyrekcja SPZOZ w Wieluniu informuje…

więcej


Nowa Lokalizacja Poradni Chirurgii Dziecięcej

Szanowni Państwo,

Dyrekcja SPZOZ w Wieluniu informuje…

więcej


Informacja o nowych godzinach pracy Rejestracji Ogólnej SPZOZ w Wieluniu

Informacja o nowych godzinach pracy
Rejestracji Ogólnej SPZOZ w Wieluniu

więcej


Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku

Niech ten świąteczny czas przyniesie
radość, wewnętrzny pokój, wzajemne zrozumienie i życzliwość...

więcej


"Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych na wykonywanie badań w zakresie diagnostyki oraz terapii obturacyjnego bezdechu sennego"

13.12.2023

Dyrektor SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert w konkursie na udzielanie świadczeń zdrowotnych…

więcej


Akcja „Serenadowe kąciki”

Szanowni Państwo


Nasz Szpital bierze udział w akcji „Serenadowe kąciki”. Mamy szansę na otrzymanie…

więcej


Nowa Lokalizacja Poradni dla Kobiet

Szanowni Państwo,

Dyrekcja SPZOZ w Wieluniu informuje o zmianie lokalizacji…

więcej


Nowa Lokalizacja Rejestracji Ogólnej

Szanowni Państwo,

Dyrekcja SPZOZ w Wieluniu informuje o zmianie lokalizacji…

więcej


"Konkurs na świadczenia zdrowotne w zakresie chirurgii ogólnej"

27.11.2023

Dyrektor SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert w Konkursie na świadczenia zdrowotne w zakresie…

więcej


Konkurs ofert na świadczenia zdrowotne w zakresie teleradiologii

27.11.2023

Dyrektor SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert i uczestnictwa w postępowaniu konkursowym,…

więcej


Światowy Dzień Wcześniaka

17.11.2023

17.11.2023 to Światowy Dzień Wcześniaka, który obchodzimy również na Oddziale Noworodków.
W…

więcej


Nowy ambulans medyczny

13.10.2023

W dniu dzisiejszym do SPZOZ w Wieluniu został dostarczony ambulans medyczny marki Mercedes wraz…

więcej


Dzień Ratownictwa Medycznego

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego wszystkim pracownikom zaangażowanym w ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka…

więcej


Nowa Pracownia RTG

Informujemy, że od dnia 27.07.2023 zdjęcia RTG wykonywane są w nowej pracowni przy głównym wejściu szpitala.

Zakup…

więcej


Zmiana lokalizacji Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

Informujemy, że Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
została przeniesione do budynku A na…

więcej


Zmiana lokalizacji Poradni Specjalistycznych

Informujemy, że Poradnia Chirurgiczna Ogólna, Poradnia Urologiczna, Poradnia Chirurgii Onkologicznej oraz Poradnia…

więcej


Poradnia Kardiologiczna

Szanowni Państwo, Informujemy, że od czerwca br. w SPZOZ w Wieluniu wznawiamy działalność Poradni Kardiologicznej
realizującej…

więcej


List otwarty członków Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu otwartego członków Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych
więcej


Zdrowa Mama Zdrowe Dziecko

12.05.2023

Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie na temat zdrowego
podejścia do ciąży, porodu…

więcej


Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

12.05.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej
składamy najserdeczniejsze życzenia,…

więcej


Nieodpłatna pomoc prawna

Starostwo Powiatowe w Wieluniu uprzejmie informuje o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim…

więcej


Wielkanoc

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych
pełnych nadziei i miłości,
pogodnego nastroju,
oraz najwspanialszych…

więcej


Powiatowa Konferencja Internistyczna

SPZOZ w Wieluniu informuje o planowanej 15 kwietnia 2023 Powiatowej Konferencji Internistycznej.

więcej


Uroczyste otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w SPZOZ w Wieluniu

W dniu 18 marca 2023 r. w wieluńskim szpitalu uroczyście otwarto nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy.

więcej


Konkurs ofert na świadczenia zdrowotne udzielane przez lekarzy / lekarzy specjalistów

21.03.2023 r.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wieluniu zaprasza do składania…

więcej


Zmiana lokalizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Izby Przyjęć

21.03.2023

Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 21.03.2023r. od godziny 7:00 zmieniamy lokalizację…

więcej


Dzień Kobiet

08.03.2023

Spełnienia wszystkich marzeń,
zadowolenia z siebie,
radości życiowej
i aby…

więcej


Kardiologia Inwazyjna

01.03.2023

Informujemy, iż z dniem 1 marca 2023 roku rozpoczęto świadczenie usług w zakresie kardiologii inwazyjnej…

więcej


Ogłoszenie o zmianie treści w sprawie konkursu na udzielanie świadczeń zdrowotnych.

18.01.2023

Ogłoszenie o zmianie treści w sprawie konkursu na udzielanie świadczeń zdrowotnych.

-…

więcej


,,Program rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób grzbietu i kręgosłupa w powiecie wieluńskim"

SP ZOZ w Wieluniu realizuje Projekt ,,Program rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób grzbietu i kręgosłupa w…

więcej


Ogłoszenie o rozstrzygnięciu konkursu na udzielanie świadczeń zdrowotnych ogłoszonego w dniu 2.12.2022 r.

23.12.2022

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu na udzielanie świadczeń zdrowotnych ogłoszonego…

więcej


Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku

Pięknych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
Pacjentom…

więcej


Zmiana Terminu Składania Ofert - "Konkurs ofert na świadczenia zdrowotne udzielane przez lekarzy / lekarzy specjalistów"

SP ZOZ w Wieluniu realizuje Projekt ,,Program rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób grzbietu i kręgosłupa w…

więcej


"Konkurs ofert na świadczenia zdrowotne udzielane przez lekarzy / lekarzy specjalistów"

08.12.2022

Dyrektor SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert w konkursie na świadczenia zdrowotne udzielane…

więcej


"Konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez ratownika medycznego/pielęgniarkę w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wieluniu"

02.12.2022

Dyrektor SPZOZ w Wieluniu zaprasza do składania ofert w Konkursie na udzielanie świadczeń zdrowotnych…

więcej


Profilaktyka jodowa

Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat profilaktyki jodowej. Materiały do pobrania poniżej.
więcej


Zapraszamy na Powiatowe Obchody Święta Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na Powiatowe Obchody Święta Niepodległości,
które odbędą się w dniu 11 listopada 2022 roku…

więcej


Rozszerzony został zakres ambulatoryjnej opieki specjalistycznej

Dyrekcja SPZOZ w Wieluniu informuje, że rozszerzony został zakres ambulatoryjnej opieki specjalistycznej…

więcej


Zmiana miejsca rejestracji TK, RTG, USG

Informujemy, że obecnie rejestracja do Pracowni TK, RTG, USG, Doppler znajduje się przy głównym wejściu…

więcej


Nowe zasady odwiedzin Pacjentów

Dyrekcja SPZOZ w Wieluniu informuje, że przywrócona zostaje możliwość odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w szpitalu. …

więcej


Nowa Lokalizacja Poradni Specjalistycznych

więcej